Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Dojazd. Czy droga jest w cenie?

Tak. Kupujący działkę staje się jednocześnie współwłaścicielem drogi dojazdowej bez żadnych dodatkowych opłat.

 • Kto jest właścicielem drogi?

  Drogi wewnętrzne są drogami prywatnymi. Mają formę odrębnej własności lub drogi służebnej. Jeżeli natomiast dojazd do działek zagwarantowany jest tzw. drogą służebną, w zdecydowany sposób ułatwi to w przyszłości przekazanie drogi gminie. W takim przypadku kupujący również nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Informacje na temat statusu drogi znajduje się w podstawowych danych zawartych w karcie danej działki.

 • Działki kraków_Dojazd. Czy droga jest w cenie? zdjęcie1
 • Czy jest droga? jaka?

  Informacje na temat statusu drogi (droga prywatna/służebna) znajduje się w podstawowych danych zawartych w karcie danej działki. Każda oferowana działka ma zagwarantowany bezpośredni bądź pośredni (realizowany drogą wewnętrzną) dostęp do drogi publicznej. Drogi wewnętrzne charakteryzują się szerokością ok. 8 metrów, co jest koniecznym warunkiem w przypadku ubiegania się właściciela terenu o zmianę jego przeznaczenia z rolnego na budowlany (drogi węższe niż 7-8 metrów mogą skutecznie uniemożliwić przekwalifikowanie działki). Drogi w większości przypadków są utwardzone na szerokości 4 metrów, co zapewnia możliwość dojazdu samochodem do działki.

 • Działki rekreacyjne_Dojazd. Czy droga jest w cenie? zdjęcie2 Działki kraków_Dojazd. Czy droga jest w cenie? zdjęcie3
 • Czy można dojechać samochodem?

  Tak, do większości działek drogi dojazdowe są utwardzone na szerokości 4 metrów, co zapewnia możliwość dojazdu samochodem.

 • Jak daleko działki znajdują się od drogi?

  Każda działka graniczy bezpośrednio z drogą wewnętrzną lub drogą publiczną (gminną).

 • Kiedy planowana jest budowa drogi do działek?

  Większość działek ma już gotowy dojazd, a tylko nieliczne oferowane działki nie mają na chwilę obecną gotowych dróg dojazdowych. Zależnie od lokalizacji budowa drogi jest planowana lub właśnie trwa jej budowa lub też będzie w przyszłości realizowana przez nowych nabywców. Informacje na temat statusu drogi znajdują się w podstawowych danych zawartych w karcie danej działki. Szczegóły dot. m.in. postępów w prowadzonych pracach (utwardzanie drogi, doprowadzenie bieżącej wody itp.) znaleźć można w dziale „aktualności”.

 • Kto zapłaci za budowę drogi?

  W większości przypadków koszt budowy drogi spoczywa na nas. Wtedy też kupującym zapewniamy dostęp do drogi wydzielonej i utwardzonej na szerokości 4 metrów. W niektórych przypadkach jednak droga będzie realizowana przez przyszłych właścicieli i będzie pokrywana ze wspólnych środków.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka w Krakowie | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies