Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Studium – czym jest ten dokument?

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania terenu stanowi podstawę opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli działki w studium zostały oznaczone jako budowlane, daje nam to pewność, iż władze gminy zamierzają zmienić przeznaczenie danego terenu na budowlany. Zapisy znajdujące się w studium są uwzględniane w procesie opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu można niemal zyskać pewność, że w przyszłości będzie można zbudować na działce domek letniskowy, dom całoroczny lub pensjonat.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania terenu (w skrócie studium lub SUIKZT) to dokument ogólnie określający planowany sposób zagospodarowania całego obszaru gminy. Zawierają się w nim m.in. informacje dotyczące przeznaczenia (rolne, budowlane, itd.) wszystkich terenów składających się na obszar gminy. Inne przydatne dane zawarte w SUIKZT to np. przebieg głównych szlaków komunikacyjnych, umiejscowienie terenów chronionych itd.

Studium nie jest aktem prawa miejscowego, dlatego nie upoważnia do zabudowania działki. Stanowi natomiast podstawę opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  • Działki ujęte w studium jako rolne

    Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania terenu opracowywane jest przez gminę średnio co 5 lat, dlatego pomimo, że w obowiązującym studium działka ujęta jest jako teren rolny, jak najbardziej istnieje perspektywa zmiany jej przeznaczenia. Stale wzrastający popyt na działki oraz szybki rozwój gminy niosą za sobą zwiększone zapotrzebowanie na tereny o przeznaczeniu budowlanym.

    Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż oferowane przez nas nieruchomości już na chwilę obecną spełniają wszystkie kryteria (dostęp do drogi publicznej, dostęp do mediów, odpowiednie wymiary, bliskość zabudowań, bezpośrednie sąsiedztwo terenów mających już status budowlanych) niezbędne przy procesie zmiany przeznaczenia z rolnego na budowlane. Jeśli nie spieszy nam się z budową i chcemy bezpiecznie ulokować kapitał te działki są wyśmienitą i najbardziej atrakcyjną formą inwestowania gotówki, bo perspektywicznie pozwalają na największy zwrot z inwestycji.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka w Krakowie | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies