Jesteś na archiwalnej wersji serwisu.
Zapraszamy na nową stronę www.saveinvest.pl

Dlaczego tylko na niektóre działki wystąpiono o wz (warunki zabudowy)?

Fakt ten spowodowany jest kilkoma kwestiami, wśród których najistotniejsze to:

  • Konieczność doliczenia podatku VAT

    Uzyskując wz jesteśmy (w przypadku sprzedaży) zobowiązani do ceny doliczyć podatek VAT w wysokości 23%, co niepotrzebnie zwiększa ostateczną cenę, którą musi uiścić nabywca. Działki rolne i budowlane w studium (ale bez wz i bez planu) są z tego podatku zwolnione. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wystąpienie o wz przez kupującego po zakupie, co pozwoli uniknąć konieczności zapłaty podatku VAT. Nasza firma zapewnia rozbudowaną obsługę posprzedażową, w której m.in. zawiera się pomoc na wszystkich etapach formalności związanych z występowaniem o wz.

  • Nasza polityka...

    Nasza polityka zakłada etapowe występowanie o wz dla poszczególnych działek. W pierwszej kolejności składamy wnioski dotyczące nieruchomości położonych najbliżej istniejących zabudowań oraz terenów o przeznaczeniu budowlanym. W kolejnych etapach uwzględniamy pozostałe działki aż do przekształcenia wszystkich działek.

  • Część terenów w trakcie podziałów

    Część oferowanych działek jest w trakcie dokonywania podziałów, co oznacza, że nie są jeszcze oznaczone ostatecznym numerem działki. Procedura uzyskiwania wz może zostać rozpoczęta dopiero po uzyskaniu docelowego numeru działki.

Odpowiedź była pomocna? Poleć ją! Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? skontaktuj się z nami! »
Wartościowe informacje na Twojego maila:

Szukasz najlepszej działki? Bezpłatna pomoc specjalisty

Zadzwoń 500 210 600, lub wypełnij formularz - oddzwonimy do Ciebie!

Po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest sp. z o.o.
Informacja o administratorze

Nasi Partnerzy:

Działka w Krakowie | Inwestowanie w nieruchomości | Mielno Molo
informacja o cookies